Výzva vláde Slovenskej republiky k podpore Európskeho olympijského festivalu mládeže – Košice 2021 a rozvoju športovej infraštruktúry

OLYMPIÁDA V KOŠICIACH – ŠPORTOVÁ BUDÚCNOSŤ KOŠÍC

My, dolupodpísaní predstavitelia športových klubov, občianskych združení, neziskových organizácií, spoločností a jednotlivci sme znepokojení z aktuálneho postupu vlády Slovenskej republiky v otázke podpory financovania Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý by sa mal konať v roku 2021 v Košiciach.

Chceme, aby sa EYOF v roku 2021 v Košiciach konal. Vnímame však, rovnako ako vedenie mesta, že súčasný stav športovej infraštruktúry v meste Košice je žalostný. Väčšina športovísk nespĺňa štandardy pre usporiadanie medzinárodného športového podujatia. Rekonštrukcia týchto zariadení či nová výstavba je nevyhnutná.
My, aktívni športovci, si uvedomujeme, že ich rekonštrukcia ale aj výstavba nových hál či štadiónov na medzinárodné štandardy je finančne náročná. Potrebu investovať do športovísk nevnímame len ako jednorázovú podporu olympiády mládeže. Ide najmä o INVESTÍCIU DO BUDÚCNOSTI. Do budúcnosti športu, mládeže, mesta, kraja a Slovenska.

Chceme, aby naše deti mali vytvorené dobré podmienky na šport, lebo vieme, aké je dôležité podchytiť v nich športového ducha. Je dôležité rozvíjať ho v podmienkach, ktoré podporia športový talent, aby z nich mohol vyrásť ďalší Sagan alebo Vlhová. To je to, čo slovenský šport, mladí slovenskí športovci aj spoločnosť potrebujú. Vzory, ktoré podporia chuť mladých ľudí športovať, podporia spolupatričnosť a vlastenectvo nás všetkých v pravom zmysle slova.

PRETO

Žiadame vládu o konštruktívnu spoluprácu s mestom Košice a Košickým samosprávnym krajom pri príprave a realizácii Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF – Košice 2021).
Vyzývame vládu Slovenskej republiky, aby zvážila svoj postoj k financovaniu olympiády mládeže v Košiciach a navýšila štátnu dotáciu na úroveň požadovanú mestom Košice a Košickým samosprávnym krajom.

Jaroslav Polaček – primátor mesta Košice
Rastislav Trnka – predseda Košického Samosprávneho Kraja
Ladislav Lörinc – starosta mestskej časti Košice – sídlisko KVP, predseda komisie športu a aktívneho oddychu
Peter Zůbek –  vedúci oddelenia športu Košického Samosprávneho Kraja 
Ivan Šulek – vedúci referátu športu a mládeže mesta Košice

 

OLYMPIÁDA V KOŠICIACH – ŠPORTOVÁ BUDÚCNOSŤ KOŠÍC

  

Výzva vláde Slovenskej republiky k podpore Európskeho olympijského festivalu mládeže – Košice 2021 a rozvoju športovej infraštruktúry

OLYMPIÁDA V KOŠICIACH – ŠPORTOVÁ BUDÚCNOSŤ KOŠÍC
My, dolupodpísaní predstavitelia športových klubov, občianskych združení, neziskových organizácií, spoločností a jednotlivci sme znepokojení z aktuálneho postupu vlády Slovenskej republiky v otázke podpory financovania Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý by sa mal konať v roku 2021 v Košiciach.
Chceme, aby sa EYOF v roku 2021 v Košiciach konal. Vnímame však, rovnako ako vedenie mesta, že súčasný stav športovej infraštruktúry v meste Košice je žalostný. Väčšina športovísk nespĺňa štandardy pre usporiadanie medzinárodného športového podujatia. Rekonštrukcia týchto zariadení či nová výstavba je nevyhnutná.
My, aktívni športovci, si uvedomujeme, že ich rekonštrukcia ale aj výstavba nových hál či štadiónov na medzinárodné štandardy je finančne náročná. Potrebu investovať do športovísk nevnímame len ako jednorázovú podporu olympiády mládeže. Ide najmä o INVESTÍCIU DO BUDÚCNOSTI. Do budúcnosti športu, mládeže, mesta, kraja a Slovenska.
Chceme, aby naše deti mali vytvorené dobré podmienky na šport, lebo vieme, aké je dôležité podchytiť v nich športového ducha. Je dôležité rozvíjať ho v podmienkach, ktoré podporia športový talent, aby z nich mohol vyrásť ďalší Sagan alebo Vlhová. To je to, čo slovenský šport, mladí slovenskí športovci aj spoločnosť potrebujú. Vzory, ktoré podporia chuť mladých ľudí športovať, podporia spolupatričnosť a vlastenectvo nás všetkých v pravom zmysle slova.
PRETO
Žiadame vládu o konštruktívnu spoluprácu s mestom Košice a Košickým samosprávnym krajom pri príprave a realizácii Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF – Košice 2021).
Vyzývame vládu Slovenskej republiky, aby zvážila svoj postoj k financovaniu olympiády mládeže v Košiciach a navýšila štátnu dotáciu na úroveň požadovanú mestom Košice a Košickým samosprávnym krajom.

**váš podpis**

1,009 podpisov

Zdieľať s vašimi priateľmi:

   

Najnovšie podpisy
1,009 Pán miroslav j.
1,008 Pani Jana S.
1,007 Pani mAGDALéNA V.
1,006 Pán Vasil B.
1,005 Pán Dávid S.
1,004 Pani Jozef L.
1,003 Pani Adriana P.
1,002 Pán Ján K.
1,001 Pán Nikolas P.
1,000 Pán Erik B.
999 Slečna Terézia P.
998 Slečna Radka H.
997 Pani Ľudmila M.
996 Pani Pavel I.
995 Pani Gabriela I.
994 Pán Vladislav S.
993 Pán Ľuboslav K.
992 Pani Jarmila B.
991 Pani Nataša R.
990 Pán Jozef B.
989 Pani Oľga N.
988 Pán Ivan S.
987 Pán Ľubomír V.
986 Pani Andrej K.
985 Pani Jarmila L.
984 Pani Maros P.
983 Pán Marián V.
982 Pani erika o.
981 Pán Rastislav P.
980 Pani Katarina L.
979 Pani Viera R.
978 Pani Antónia N.
977 Pani Elena .
976 Pani Stela S.
975 Pani Veronika C.
974 Pani Alexandra S.
973 Pán Damián P.
972 Slečna Zuzana R.
971 Slečna Simona H.
970 Pani Jana S.
969 Pani Veronika F.
968 Pani Erika K.
967 Slečna Erika K.
966 Pani Michaela R.
965 Pani Michaela R.
964 Pani Ingrid K.
963 Pán Miroslav R.
962 Pani Katarína J.
961 Pani Tereza K.
960 Pani Ingrid N.